top of page

Bölgesel İncelme Uygulamaları

 

       Bölgesel İncelme özellikle hassas bir konu olup kişiden kişiye yapılacak ve uygulanabilecek uygulamalar farklıdır.Bu yüzden uygulama öncesi boy kilo , vücut kitle indeksi analizi yapılır. Kişinin mevcut hastalıkları sorgulanır. Ve bölgesel incelmenin istendiği  bölgedeki sorunun durumuna göre kişiye uygun paket programlar hazırlanır.

Ultrasonik Kavitasyon

 

            Selülit ve bölgesel zayıflamaya yeni bir soluk getiren şok dalga yöntemidir. İşlem sonrası yağ hücreleri, serbest yağ asitlerine dönüşür ve vücut tarafından enerji olarak harcanır. Uygulama ile yağ hücreleri yağ tutma vasfını kaybettikleri için sonuç kalıcıdır.

ETKİ PRENSİBİ

            Cilde uygulanan ultrason yayılır ve yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olarak köpüklenme, genişleme, patlama yaratarak kavitasyon etkisini oluşturur. Bu etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depolanmış yağların yapısını bozar. Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanır, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciger yoluyla vücuttan dışarı atılırlar. Yerlemiş bölgesel yağları eritir, selülitli bölgelerin görünümünü azaltır, cildi sıkılaştırır.

UYGULAMA VE SONUÇ

             Uygulamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2.5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Tedavi süreci yağlılık oranına göre kişiden kişiye farklılık gösterebileceği gibi, 1.hafta üç uygulama üst üste yapılarak 1.5 ila 3 kg. zayıflama sağlamaktadır. Uygulama daha sonraki süreçte haftada 1-2 seans uygulanır. Zayıflama bu doğrultuda devam ederek istenilen forma veya kiloya ulaşılıncaya kadar devam eder.

KAVİTASYONUN AVANTAJLARI

* Dokuda sıkılaşma ve toparlanma gerçekleşir, selulit görüntüsü azalır.

* Başarı anında gözlemlenir.

* Yağ hücrelerinin etkili ve ağrısız parçalara ayrılması sağlanır.

* Sosyal yaşamı etkilemez.

* Ameliyat ve cerrahi müdahale gerektirmez.

* Narkoza gerek duyulmaz.

* İlaç alınmasına ihtiyaç yoktur.

* Güvenilir uygulamalar ile tedavi sonrası iz kalmaz.

KAVİTASYON UYGULANABİLEN BÖLGELER?

* Karın Bölgesi

* Bel Çevresi

* Basenler

* Kollar

* Bacaklar

* Ayak Bilekleri,

* Gıdı ve Sırt

KAVİTASYON YAPILMAMASI GEREKEN DURUMLAR VE KİŞİLER !

* Hamileler

* Yara izi üzerine

* Keloid yarası geçirmiş olanlara

* Kırılgan ciltlere ve tümörü olan hastalara

* Cilt hastalıkları olanlara

* Yüksek ve Düşük tansiyon Hastalarına 

RADYOFREKANS

 

Radyofrekans tüm dünyada yaygın olarak kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Selülit ve fazla yağ dokularından kurtulmada etkilidir. Son derece güvenli olan bu cihaz; özel soğutma sistemi ile acı ve ağrı duymadan, morarma ve kanama oluşturmadan kontrollü incelme sağlar.Radyofrekans'ın etkili olduğu alanlar:SelülitlerÇene altı (gıdı) bölgesinin toparlanmasıBölgesel yağ birikimlerine (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, yüz sarkmaları, kırışıklıkların yok edilmesi)Tüm yüz toparlanması (kollajen uyarımı)Kollardaki gevşemelereCilt sarkmalarınaLiposuction sonrası oluşan düzensizliklerde etkilidir.Etki Mekanizması:Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.1. Radyofrekans su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmeden ısıtır. Böylece Radyofrekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanarak yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve bol su ile vücuttan atılır.2. Vücuttaki yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku bu uygulama sonrasında parçalanır ve yok olur ve vücut yeni kollajen üretimine başlar.3. Vücut sıkılığını ve gerginliğini sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Radyofrekans ile vücutta oluşan ısı fibroblast aktivasyonu hızlandırır.Sonuç: Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama,selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.Radyofrekansta ortalama bir seans'ın süresi:En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 30-45 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır

G5 Masajı

 

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar.G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlıyor. Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor.

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

Bölgesel DolaşımAğrı gidermeRahatlama

Fazla yağların yakılması

Cilt sıkılaştırma

Bölgesel zayıflama

Cildin esnekliğini sağlama

Toksin atma

Selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır

Kemik yoğunluğunu arttırır

Zihinsel ve bimensal stresi azaltır

Pressoterapi( Lenf Drenaj)

 

LENF DRENAJ (PRESSOTERAPİ) NEDİR?

               Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılır böylece damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.Lenf drenaj Kimlere Uygulanabilir?Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

LENF DRENAJ CİHAZI HANGİ DURUMLARDA KULLANILABİLİR?-

 Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında.

-Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda.

-Kilo probleminde.

-Selülit probleminde.

-Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir.

Elektroterapi ( Pasif Jimnastik)

 

            Pasif jimnastik Kilo verimi ile boşalan yağ hücrelerinin sıkılaştırılması ve toparlanması için uygulanır. Vücutta bayanların daha çok problemini çektiği bel, karın, basen, sırt ve üst kol olmak üzere beş ayrı bölgesini çalıştırmaktadır.Kaslara bağlanan ped ve bandajlarla kasları harekete geçirerek kasın etrafındaki yağların yakılmasını sağlar.Böylece sorunlu bölgeye direkt uygulama yaparak kişinin sorunun giderilmesinde vaz geçilmez ve senelerin deneyimiyle kanıtlanmış kesin veya en etkili yöntemlerdendir. Aktif sporda ortaya çıkan kas artışı pasif egzersizde olmaz. Ayrıca fazla kilo ile yapılan aktif egzersizle ortaya çıkabilecek sağlık sorunları pasif jimnastikte ortaya çıkmaz. Kişiler pasif jimnastiği bıraktıklarında vücutlarında bir bozulma bir kilo artışı da olmaz. Pasif jimnastiğin etkileri kalıcıdır. Vücutta pasif egzersiz programını bitirdikten sonra altı kilo artışına kadar vücut şeklini muhafaza eder. İncelmenin dışında eklem ve bağ dokusunu destekler, vücutta kan dolaşımını hızlandırır, kireçlenmelere ve selülit tedavisine yardımcıdır, bir saat boyunca kişinin psikolojik rahatlamasına da yardımcı olur. Pasif jimnastik hareketlerinin aynı zamanda faydası yorulmadan selülit ve kireçlenmeyi engellemesidir.

Yosun & Parafin Terapisi
 
 Kişinin cilt yapısına uygun yosunlarla yapılan vücut bakımı , cildin sıkılaşması, pürüzsüzleşmesi ve toksinlerden arınması açısından çok etkilidir.Lokal fazlalıklar ve vücut sıkılaştırma programlarında yosun kullanılması en eski yöntemlerden biridir. Özellikle Avrupa’da uzun yıllardır vücut bakımlarında yosun ve yosun içerikli ürünler kullanılmaktadır. Yosun bol miktarda içerdiği vitamin, minarel, amoniasit,oligoelement ve enzimler sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır
        

Yosun ve kilin içerdiği zengin mineral ve vitaminlersıcak parafinin gözenekleri açması sayesinde cilde daha iyi nüfuz etmekte, cilt nemlenmekte ve rahatlamaktadır.

 

   Ayrıca bu maddelerin tümünün birleşimi yağ çözücü ve hücre yenilenmesini hızlandırıcı özelliğe sahiptir.

 

   Özel kapta hazırlanan bu karışım bir fırça yardımıyla sorunlu bölgeye ya da istenirse bütün vücuda sürülür, ardından kişiye maddelerin havayla temasını önlemek amacıyla folyo sarılır ve üzerine bir battaniye örtülerek yaklaşık 30 dakika keyifli bir dinlenmeye alınır. Sürenin sonucunda yosun parafin çamur ciltten kolayca temizlenmekte ödem, ter ve toksinlerden oluşmuş atıklar cilt üzerinden giderilmektedir.Terapi bölgesel zayıflamada, selülit tedavisinde, sarkık kol altlarında, sarkmış gevşemiş karın bölgesinde, toparlanma ihtiyacı görülen yerlerde,bacaklarda, sırt dahil tüm vücutta uygulanabiliyor. Etki sağlamak için haftada 2 gün 10 seans tedavi görülmesi gerekir. Duruma göre pasif jimnastik, vakum terapi, enfraruj gibi tedavilerle desteklenir. Bu arada önerilen sağlıklı beslenme ve egzersiz programı da kürün etkinliğini artırır. Bu kür sıcak bir uygulama olduğundan varisli bölgelere uygulanamaz.Yosun-parafin-çamur terapisi sadece estetik amaçlı kürlerde değil, ağrı tedavilerinde de kullanılmaktadır.

 

 
bottom of page