top of page

               RELAX MASAJ

Masaj; sağlığa ulaşmanın ve sağlıklı kalmanın en kolay yollarından biridir ve hepimiz bunu doğal olarak yaparız.Masaj, masaj yapılan insanın sağlığı üzerinde pek çok yararlı etkide bulunur; kan dolaşımını düzenler, kasları gevşetir, sindirime yardımcı olur ve lenf sistemini harekete geçirerek atık maddelerin boşaltımını hızlandırır.

Aroma Terapi Masajı

                       Aromaterapi masajı bitkisel öz yağları ile yapılan bir masajdır. Aromaterapi, bitkilerin kök, çiçek, yaprak gibi bölümlerinden elde edilen yağlarla uygulanan terapi yöntemidir.Yağ özleri bitkilerin hormonu sayılır ve insan vücudundaki hormonlara eş değerde canlandırıcı bir görev üstlenir.Aroma yağlarının molekülleri çok küçük olduğu için 20 saniyede cilde nüfus eder ve kan ile karışır. Böylece vücut toksinlerinden arınır, kişi rahatlatır ve yüksek enerjiye kavuşur. Masaj sonrası kendinizi daha zinde, taze ve enerjik hissedersiniz, vücudunuzdaki pürüzlerden arınmış olursunuz.Aromaterapi masajı sadece bedeninizi değil, zihninizi ve ruhunuzuda dengeler. Oksijen içerdiği için bu yağlar eksik aldığımız oksijeni kompense eder. Beynimize yüksek frekans vererek daha sağlıklı düşünmemizi sağlar ve unutkanlığımızı azaltır.

İsveç Masajı

                       Rahatlatıcı ve yumuşak dokunuşlarla yapılan bir masajdır. Tüm ağrılarınızın hafifletilmesi için özel harmanlanmış yağlar ve ritmik el hareketleri ile vücudunuzun tüm kaslarını gevşetir, kan dolaşımını uyarır, enerji akışını geliştirir.İsveç masajı, en yaygın şekilde sunulan ve en iyi bilinen masaj tipidir. Dolaşımı geliştirmek, kas ağrılarını ve gerilimini hafifletmek, esnekliği arttırmak ve gevşeme sağlamak için sabit, ancak nazik bir basınç kullanır.Genellikle vücudun güne zinde başlamasını sağlayan, yaşamın gündelik yorgunluğundan ve sıkıntılardan kurtulmak amacı ile yapılan İsveç masajında önemli olan, masajı yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini iyi hissetmesini sağlamaktır.

Volkanik Taş Masajı

Volkanik Taş Masajını denediniz mi?
Sıcak taş masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan bu taşların sırt, boyun, bel, avuç içi,ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır.

Bu uygulamada lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.
Sıcak taşlarla yapılan bu bakımlar ayrıca:
Başağrısı
Stres
Uykusuzluk
Regl dönemi sancıları
Dolaşımın hızlanması
Toksinlerin atılması
Metabolizmanın hızlanması
Gerginlik
Omuz-bel-sırt ağrıları
Yorgunluk
Eklem rahatsızlıkları
Sindirim ve solunum problemleri 
Dolaşım sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Salonumuz masaj bölümü yanlızca bayanlara hizmet vermektedir.

bottom of page