top of page

Epilasyon fiyatlarımız için lütfen bizi arayın

Whatsapp 0553 0203502

0216 4885152

İntense Pulsed Light  Epilasyon

 

 

      İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu, IPL ile epilasyondur. Işık kaynaklı kalıcı IPL epilasyon için kullanılan prensip, atımlı ışık aracılığıyla cilde nüfuz etme özelliği olan bir ışık yollamaktır. Bu ışık kılların kökünde bulunan melanin tarafından emilecek ve ısıya dönüştürüp, kıl köklerinin geri dönüşümsüz olarak tahribatını sağlayacaktır. 6 cilt tipi ve 5 kıl tipine uygulanabilen IPL sarı tüyler de dahil olmak üzere kalıcı epilasyon sağlar.

      Yüksek enerjili flaş lambası, gelişme aşamasındaki (anajen faz) tüylerin köklerine giden damarların seçilerek faaliyetlerini durduran, çeşitli dalga boylarına sahip kısa ve yoğun ışık empulsiyonları oluşturur. IPL ışık kaynağının geniş spektrumu (500 ila 1200nm arasındaki) özel filtrelerden geçirilerek, kişinin cilt tipi (açık tenliden esmer tenliye kadar) ve saç rengine (beyaz, gri, sarışından esmere kadar) adapte edilir. Flaş lambasının ışığı iyi soğutulmuş bir "El aparatı" üzerinden, zarar vermeden deriye girer. Bu sırada, ön görülen deri bölgesi düz bir kareye benzer şekilde kademe kademe uygulamaya tabi tutulur, yani tek tek tüylerin alınması yerine tüm yüzey işleme tabi tutulur.Uygulama sırasında büyüme aşamasında olan tüyler, uygulamayı takip eden 3-20 gün içinde dökülmeye başlar. Sadece aktif olan tüyler (anajen faz) sürekli tüy alma işlemine tepki verdiği için, doğal olarak birden çok seans gereklidir. Seansların adedi vücut bölgesine, tüylenmenin yoğunluğuna, tüy köklerinin rengine ve derinliğine bağlıdır ve genel olarak 6 ila 8 seansta başarılı sonuçlar elde edilir.

       İPL epilasyon uygulamasında her bir atım, 7,5 cm² deri alanını kapsar, bu alan etkililik ve pratik sorunlar bakımından dengeyi sağlamak açısından optimal düzeyde bir alandır. Her 2 saniyede bir yeni bir atış yapılabilir.yani bir kadın bacağı 30 dakikadan 1 saate kadar değişen zamanlarda tamamlanabilir.

       IPL Xenon ışık sistemi deri yüzeyinde sadece kılı ve kıl kökünü yakıp deriyi yakmayacak kadar seçici davranmaktadır. Ayrıca ışın demetleri derinin en fazla 2-3mm altını hedef aldığından iç kısımdaki dokulara hiçbir zararı yoktur.IPL epilasyon esnasında cilt altına birebir inilmediği için enfeksiyon kesinlikle oluşmaz.İPL epilasyonda özel etki mekanizması sayesinde (deri üzerinden de tüy köküne doğru) her türlü tüy ve deri tiplerine tedavi uygulanabilir.

bottom of page