top of page

Cilt Bakımı Bölümümüz

 

Profesyonel Cilt Bakımı uygulaması ile cildiniz tekrar eski sağlıklı görünümüne kavuşsun. Salonumuzda cilt bakımı uygulamasında en son teknoloji diamond dermabrazyon cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde cildin üzerindeki eski ölü hücre tabakalarından kolayca kurtulmanın yanında , kullanılan cilt bakımı ürünleri ve maskelerinin daha derinlemesine etki etmeleri sağlanabilmektedir.

Diamond Microdermabrazyon

 

Mikrodermabrazyon, cildin üst tabakasını minik elmas uçlu çubukların yardımıyla nazikçe aşındırılarak yeniden şekillendirme tedavisidir. Bu tedavi sonucunda üstteki ölü hücreler uzaklaştırılarak, alttan yeni ve taze cilt oluşması sağlanır. Cerrahi ve ağır olmayan bir işlemdir. Fazla ağrı hissedilmez ve anestezi gerektirmez.Özellikle ince çizgilerde, gözenekli ciltlerde, yaşlılık lekelerinde, siyah noktalarda, lekelenmelerde, yaralarda, kırışıklıklarda ve cansız, soluk görünen ciltlerde oldukça etkili bir işlemdir. Bu işlemden sonra cilt daha yumuşak olacak ve daha iyi görünecektir.Mikrodermabrazyon ağır bir işlem olmadığı için, aslında hiçbir riski ve yan etkisi yoktur. Ancak bazı uygulanamayacak durumlar mevcuttur. Ağır akne ilaç tedavisinden 6 ay sonraya kadar, gebe ve emziren kadınlarda, aktif uçuğu olanlarda, kötü huylu tümörü olanlarda, aktif gül hastalığı olanlarda, keratozu olanlarda ve iltihaplı aknesi olanlarda mikrodermabrazyon uygun değildir.Mikrodermabrazyon neden uygulanmalıdır?Cilde zarar vermeyen dermatolojik bir işlemdir.Cerrahi işlemlere göre daha uygundur.Ağrısızdır.Yan etkisi yok denecek kadar azdır.Her tip ve renkteki cilt için uygulanabilir.Uygulama sırasında anestezi gerektirmez.Cilde sağlıklı bir görüntü verir.

 


 

Salonumuzda Dr.Rimpler Cilt bakımı ürünleri kullanılmaktadır

 


 

Kozmetik artık günümüzde güzel olmanın çok daha ötesinde anlamlar taşımaktadır.
Bakımlı olmak bize yaşı olmayan ve doğal bir güzelliğin konforunu sunmaktadır…

İşte bu nedenle DR Rimpler ekibi yaratıcı ürün geliştirme faliyetleri ve üst düzeyde ki bilimsel vizyonu ile, sağlıklı ve bakımlı bir cilt için olağan tüm talepleri en optimum şekilde karşılamak üzere tüm gücüyle çalışmaktadır.

RIMPLER GmbH, kurulduğu günden bu yana hem Almanya’da ki hem yurt dışında ki üniversitelerle birlikte yürüttüğü bilimsel çalışmalar ile kozmetik dünyasının öncü ve lider firmalarından birisi olmuştur.

Özellikle Nano-teknoloji konusunda yapılan ve uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda dünyada bir ilk olarak gerçekleştirilen patentli NLC Teknolojisi (Nano-Lipid taşıyıcı sistem) ile DR Rimpler firması üç  kere altın bir kere de gümüş olmak üzere toplam  dört kere Kozmetiğin Oscarları olarak kabul edilen BSB Award Innovation Ödülüne layık görülmüştür.

 

 


 
bottom of page